ورق پوشش سوله

ورق پوشش سوله

ورق پوشش سوله

استفاده از انواع ورق 

انواع ورق:رخدادهای جوی و حوادث طبیعی مانند طوفان ، برف و باران شدید ، تگرگ ، زلزله تاثیرگذارترین عامل در انتخاب مناسب و بهتر مصالح ساختمانی می باشند . بنابراین با توجه به ویژگی های برجسته پلی کربنات ، ورقهایی با همین عنوان ساخته شده است . ورق پلی کربنات شامل خواصی مانند ضد ضربه بودن و مقاومت پذیری زیاد و شفافیت است که جایگزین مناسبی برای شیشه نیز می باشد که باعث استفاده زیاد در مصالح ساختمانی می شود علاوه بر خواص نامبرده شده می توان از سبک بودن ورق پلی کربنات نیز نام برد که یک عامل مهم برای مقاومت در برابر زلزله و تسهیل در حمل و نقل به شمار می آید . عدم تبادل حرارتی نیز از ویژگی های دیگر این ورقها است که در فصول مختلف سبب کاهش مصرف انرژی می شود و مزیت های اقتصادی فراوانی را به همراه خواهد داشت .

ورق پوشش سوله

انواع ورق های پلی کربنات

ورق های پلی کربنات موج دار

ورق های موج دار همگام و مطابق با استانداردهای ورق های گالوانیزه و ساندویچ پانل های موج دار در بازار می باشند. از این رو بهترین انتخاب برای نورگیر سوله ها Hangar، سقف فروشگاه ها، کارخانجات، انبارها، پارکینگ های عمومی و سالن های ورزشی در کنار ورق های گالوانیزه و ساندویچ پانل ها می باشند. این امر باعث بهره وری بهینه از نور خورشید در روز و در نتیجه کاهش هزینه و انرژی های مصرفی در این مکان ها می گردد. لازم به ذکر است که به دلیل همگام بودن و تشابه شکل ورق ها، هزینه های جانبی جهت آب بندی سقف هم کاهش می یابد. می توان به این موضوع نیز اشاره کرد که به دلیل خواص ذاتی پلی کربنات، این ورق ها معایب استفاده از مواد مشابه مانند شیشه و فایبرگلاس را نداشته و با تنوع رنگی باعث زیبایی محیط می شوند.
به غیر از موارد پیشین می توان از ورق های پلی کربنات موج دار در محیط هایی مانند استخر، گلخانه، محل نگهداری دام و بسیاری مکان های دیگر استفاده کرد.
این ورق ها به علت شفافیت بالاایجاد سایه نکرده و به دلیل عایق بودن قابل استفاده در گلخانه ها به خصوص در مناطق سردسیر می باشند و هزینه نگهداری و تجهیزات نصب را نیز کاهش می دهند.

ورق پلی کربنات طرح سفال

ورق پلی کربنات طرح سفال محصولی بسیار مدرن است که در پی پژوهش های فراوان مهندسین پلیمر ساخته شده است. این دستاورد توانسته است جایگاه خود را به عنوان گزینه ای مناسب با ساختاری استوار و اصیل در معماری اروپایی و نمونه سازی سنتی در معماری نوین در پوشش سقف نشان دهد. این ورق ها از دو پلیمر مستحکم پلی کربنات و اکریلیک ساخته شده است و درجه پایداری بالایی دارد. این ورق ها در برابر خوردگی شیمیایی، گرما و تغییرات حرارتی تا 110 درجه سانتیگراد پایدار است.

زمینه های کاربرد ورق های پلی کربنات طرح سفال:

– سازه های مسطح به اریب
– ویلا و خانه باغ ها
– اقامتگاه های تفریحی

ورق ساندویچ پانل- ورق ساندویچ پنل- ورق ساندویج پانل-ورق ساندویج پنل- ورق پانل ساندویچ – ورق پنل ساندویچی –ورق پانل ساندویج – ورق پنل ساندویجی – ورق ساندویچپانل- ورق ساندویچپانل ماموت-ورق ساندویچ پانل ماموت- ورق ساندویچ پنل ماموت- ورق ساندویج پانل ماموت- ورق ساندویج پنل ماموت-ورق پانل ساندویچ ماموت –ورق پنل ساندویچی ماموت –ورق ماموت ساندویچ پانل -ورق ماموت پانل ساندویج – ورق ماموت پنل ساندویجی –ورق ماموت ساندویچ پانل- ورق ماموت ساندویچ پنل-ورق ماموت ساندویج پانل-ورق ماموت ساندویج پنل-ورق ماموت پانل ساندویچ –ورق ماموت پنل ساندویچی –ورق ماموت پانل ساندویج –ورق ماموت پنل ساندویجی – ورق ماموت ساندویچپانل-ورق ساندویچ پانل دیواری- ورق ساندویچ پنل دیواری- ورق ساندویج پانل دیواری-ورق ساندویج پنل دیواری- ورق پانل ساندویچ دیواری – ورق پنل ساندویچی دیواری –ورق پانل ساندویج دیواری – ورق پنل ساندویجی دیواری – ورق ساندویچپانل دیواری- ورق ساندویچپانل دیواری ماموت –ورق ساندویچ پانل دیواری ماموت- ورق ساندویچ پنل دیواری ماموت- ورق ساندویج پانل دیواری ماموت-ورق ساندویج پنل دیواری ماموت- ورق پانل ساندویچ دیواری ماموت –ورق پنل ساندویچی دیواری ماموت –ورق پانل ساندویج دیواری ماموت –ورق پنل ساندویجی دیواری ماموت –ورق ماموت ساندویچ پانل دیواری- ورق ماموت پانل ساندویج دیواری

– انواع سقف و شیروانی ها

ویژگی های محصول:

– پایداری رنگ
– مقاومت عالی در برابر بار
– عایق صوتی با کیفیت بالا
– مقاومت عالی دربرابر خوردگی
– مقاومت در برابر آتش
– پاک شوندگی راحت
– پایداری ابعاد
– مقاومت در برابر آب
– عایق الکتریکی
– عایق حرارتی
– سازگاری با محیط زیست سبز
– نصب سریع و…

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه به صورت کلی فلزی است از پایه آهن معمولی با پوشش فلز روی که در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی مقاوم است.
ورق گالوانیزه به دو صورت کلی رول فرم و فابریک در کارخانه تولید می شود. ورق های رول فرم گالوانیزه در عرض ها و ضخامت های مختلف تولید می شوند.

مزایای ورق گالوانیزه:

– قیمت کم و مناسب
– هزینه کم نگهداری و تعمیرات
– طول عمر زیاد
– اعتبار
– دوام پوشش
– محافظت در برابر صدمات محیطی به صورت اتوماتیک
– محافظت کامل توسط پوشش گالوانیزه
– بازرسی آسان
– رسیدن به نتیجه مطلوب در زمان کوتاه

مصرف ورق های گالوانیزه:

ورق های گالوانیزه مصارف بسیاری در صنایع مختلف داشته و زمانی از آن استفاده می شود که نیاز به کنترل خوردگی در آهن و فولاد باشد. برخی از مصارف ورق های گالوانیزه به شرح ذیل می باشد:
– ساندویچ پانل
– صنعت اتومبیل
– صنعت کشاورزی
– صنعت حمل و نقل
– خودرو و کارخانجات
– رابیت های مصرف شده در سقوف
– استفاده در مهندسی عمران و ساختمان
– صنایع کاغذ و لوله
– ساخت سقف
– یخچال ها
– ساخت تانک های ذخیره و بشکه ها
– کابینت و قفسه
– سیستم های خنک کننده و تصفیه هوا
– استفاده در مکان هایی که به رنگ آمیزی نیاز دارد
– مصارف خانگی
– کانال ها و کابل ها
– صنعت الکترونیک
– تابلوهای راهنمایی
– بدنه کاروان ها
– بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی و …

انواع ورق های رنگی

نامگذاری ورق های روغنی را اصطلاحی عامیانه و بر مبنای وضعیت ظاهری این نوع ورق شکل داده است. ورق های فولادی (فلزی) به دو صورت کلی نورد (تولید) می شوند.نوردسرد (ورق روغنی ) نورد گرم (ورق سیاه ) نام دیگرورق روغنی ورق با نورد سرد است.ورق روغنی در واقع اصطلاح عامیانه ورق هایی است که با تکنولوژی نورد سردتولید میشوند.

انواع ورق

ورق روغنی

در این فرآیند ورق های باضخامت بالاتوسط نوردبه ضخامت

های پایین تر تبدیل می شوند. در این فرآیندبه علت استفاده

از نورد سرد کیفیت ظاهری ورق های نورد شده بسیار عالی

می باشد، از ین رو از این نوع ورق هابیشتر در کاربردهایی

که ورق ظاهر جسم را تشکیل می دهداستفاده می شود.

ورق سیاه

انواع ورق

ورق سیاه در ۲ نوع ورق سیاه صنعتی و ورق سیاه معمولی و در استانداردهای مختلف تولید می شود که این مجموعه تنها در نوع معمولی آن استاندارد st ۳۷ را و در نوع صنعتی آن استاندارد st ۵۲، A۲۸۳ – GR C، A۲۸۵-GR C، A۵۱۶ –GR ۶۰ ,۷۰ را فروش دارد.

ورق گالوانیزه

آهنی است که با روی پوشانده شده باشد. این آهن ، حتی اگر پوشش آن هم شکستگی پیدا کند، از زنگ زدن محفوظ می‌ماند. ماهیت ورق گالوانیزه در ورق گالوانیزه ، بین آهن و روی ، پیلی الکتروشیمیایی تشکیل می‌شود که در آن روی به جای آهن به عنوان آند و آهن به عنوان کاتد بکار می‌رود. روش گالوانیزاسیون :در گالوانیزاسیون ، فلز فاسد شدنی را در مذاب یک فلز فاسد ناشدنی فرو می‌برند و بیرون می‌آورند تا سطح آن از یک لایه فلز فاسد نشدنی پوشیده شود. مثلا ورقه های نازک آهنی را در مذاب فلز روی فرو می‌برند و بیرون می‌آورند تا سطح آنها از فلز روی پوشیده شود و ورق سفید یا ورق گالوانیزه تهیه شود. معمولاً ورق های گالوانیزه را در کوره های خاص رنگ پاشی می کنند تا ورق رنگی تولید شود.  ورق های رنگی در سقف سالن ها و کانکس مورد استفاده است.

ورق آجدار

نوعی ورق گرم است که برای سطوحی استفاده میشود که از سرخوردن افراد و یا اشیاء جلوگیری می‌کند. برجستگی های پراکنده شده در سطح ورق، معمولا به شکل بادامی و یا اشکال دیگر است.

انواع ورق

ورق آلوزینک

Zincalume , Aluzinc , Galvalume نام های تجاری مختلف از

یک محصول که همان آلوزینکمی باشد .آلوزینک (Aluzinc)

فلز گالوانیزه نورد شده با ترکیب آلیاژی از۵۵%آلومینیوم

،۴۳٫۴%روی و ۱٫۶% سیلیکون است . ازورق های آلوزینک

در ساندویچ پانل ها در مواقعی استفاده میگردد که دارای

شرایط محیطی با اسیدیته بالا و فضاهای متراکم صنعتی

باشد.نام های تجاری مختلف از یک محصول که همان

ورق آلوزینگ می باشد.

ورق آلومینیوم

آلومینیوم فلزی است بسیار سبک که دارای مقاومت بالایی در مقابل خوردگی میباشد. آلومینیوم یکی از بهترین رساناهای حرارت و الکتریسیته است.ورق آلومينوم در اغلب صنایع از جمله صنایع ساختماني ، برودتي ، لوازم خانگي ، پلاك سازيو ديگر صنايع مورد استفاده قرار میگیرد. ورق آلومینیوم به ضخامت ۰٫۷ و آلیاژ ۳۱٫۵ بصورت ساده و پیش رنگ سه لایه به ضخامت ۲۰ میکرون می باشد .

ورق کرکره

ورق‌های موج دار شیروانیجهت پوشش سقف‌های شیروانی از متریال مختلفی استفاده می‌شود، که این متریال ها را (با توجه به گسترش استفاده از ورق‌های فلزی) می‌توان به دو دسته پوشش‌ های فلزی و پوشش‌های غیر فلزی تقسیم نمود.

پوشش سقف

ورق دوبل رنگی می‌باشد که بین دو ورق موادی از جنس فوم فشرده شده وجود دارد که با ضخامت‌های معین، عایق سرما و گرما برایپوشش سقف و دیوار استفاده می‌شود.

 

ورق پوشش سوله |انواع ورق فلزی| ورق سقف سوله |قیمت ورق سقف سوله|ورق پوشش سوله|انواع سقف سوله|قیمت اجرای پوشش سقف سوله|اجرای سقف با ورق گالوانیزه|سقف سوله های صنعتی|قیمت اجرای سقف سوله|قیمت ورق گالوانیزه سقف

بدون نظر

ارسال دیدگاه